نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتشارات

انتشار کتاب توانمند سازی بیمه شدگان با مشارکت سازمان بیمه سلامت ایران

کتاب توانمندسازی بیمه­شدگان رویکردی در نظام سلامت ایران تألیف دکتر حمیدرضا ایزدبخش، مهندس بهمن برزگر، دکتر مرضیه زرین­بال ماسوله، مهندس سعید عطایی‌پور، دکتر نسیم غنبر طهرانی و دکتر انوشیروان محسنی بندپی  (با مشارکت سازمان بیمۀ سلامت ایران) در انتشارات دانشگاه به چاپ رسید. این کتاب سرفصلی جدید در حوزه پژوهش و سیاست‌گزاری برای کمک به حل برخی از چالش­های حال و آیندۀ نظام سلامت است. «سلامت فردمحور»، «توانمندسازی افراد در نظام سلامت»، «مطالعات توانمندسازی در کشور» و «نظام سلامت و چارچوب تحولی آن» عنوان‌های فصل‌های چهارگانۀ این کتاب هستند.

 

کتاب حرکت شناسی، تألیف دکتر فریدون تندنویس

عنوان: حرکت‌شناسی

نویسنده/مترجم: دکتر فریدون تندنویس، استاد دانشکدۀ تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه خوارزمی

نوبت چاپ: بیست‌ویکم 1394

قیمت: 210000 ریال

توضیح: این کتاب، پس از طرح مسائل بنیادی و مرور تاریخی دانش حرکت‌شناسی، به مباحثی از قبیل سطوح و محورهای حرکتی، بررسی مفصل‌های متعدد بدن، بررسی  اندام‌ها به لحاظ ساختار و ساختمان مفصلی، لیگامنت‌ها و عضلات حرکت دهندۀ مفاصل، تجزیه و تحلیل حرکتی و عضلانی، مهارت‌های ورزشی و  مکانیک حرکت‌های انسان پرداخته است.

 

 

عنوان: مقدمه‌ای بر گروه‌های جایگشتی و گروه‌های خطی

نویسنده: دکتر علی‌رضا جمالی، استاد ریاضی دانشگاه خوارزمی

نوبت چاپ: اول 1394

طراح جلد: شراره فلاحتی

قیمت: 250000 ریال

این کتاب، دربردارندۀ مباحثی از اطلاعات بنیادی در نظریۀ گروه‌هاست و در دو قسمت مجزا تدوین شده است: «گروه‌های جایگشتی» و «گروه‌های خطی». در قسمت اول، به گروه‌های ترایای چندگانه و اولیه، گروه‌های ماتیو و ارتباط آن‌ها با دستگاه‌های اشتاینر و کدهای گولی پرداخته شده است. در قسمت دوم کتاب، گروه‌های خطی عام و خاص، هندسه‌های آفین و تصویری، تبدیلات آفین و تصویری و گروه‌های کلاسیک بررسی شده است.

 

tarikh e daneshgah 2.jpg

 

عنوان: تاریخ دانشگاه

نویسنده: دکتر حسین محمدی، عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه خوارزمی

نوبت چاپ: دوم 1394

طراح جلد: آیدین ارجمندی

قیمت: 180000 ریال

توضیح: این کتاب بر اساس مدارک و مستندات تاریخی و بررسی هزاران سند موجود در بایگانی‌ها و کتاب‌خانه‌ها، به بررسی شکل‌گیری اولین دانشگاه مدرن ایران از تشکیل «دارالمعلمین مرکزی» تا «دانشگاه خوارزمی» امروز می‌پردازد و سیر تحول دانشگاه را تا زمان تألیف کتاب (1391) نشان می‌دهد. دکتر محمد حسن گنجی نیز بر این کتاب پیش‌گفتاری نوشته است.

 

 

 

sad-ha ye khaki.jpg

 

عنوان: اصول مهندسی سدهای خاکی

نویسنده: دکتر علی قنبری، عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم زمین دانشگاه خوارزمی

نوبت چاپ: اول 1393

طراح جلد: شراره فلاحتی

قیمت: 120000 ریال

توضیح: این کتاب پس از ارائۀ کلیاتی دربارۀ انواع سدها و معرفی سدهایی از قبیل سدهای خاکی، سدهای بتنی و سدهای مخزنی، به تاریخچۀ سدسازی در ایران وجهان می‌پردازد. پلان کلی پروژۀ سدسازی، مطالعات پایه در طرح‌های سدسازی، طراحی هندسی مقطع سدهای خاکی و بتنی، مصالح برای ساخت سد، خاک‌های مشکل‌آفرین، روش‌های آب‌بندی و کنترل تراوش در سدها، طراحی فیلتر، زهکش و سنگچین برای سدهای خاکی، تحلیل پایداری شیروانی‌ها در سدهای خاکی، تحلیل تنش‌-کرنش سدهای خاکی، و تحلیل لرزه‌ای سدهای خاکی فصل‌های بعدی این کتاب هستند.